V sklopu projekta Erasmus+ (individualna mobilnost), sva se udeležili strukturiranega tečaja Education outsite the classroom. Tečaj je potekal med 9. in 14. decembrom 2023 v kraju Limassol na Cipru.
V šestih dneh usposabljanja smo se seznanili z različnimi tehnikami poučevanja v kombinaciji z gibanjem zunaj učilnice. Te tehnike poučevanje lahko uporabljamo tako pri majhnih otrocih, ki jih poučujemo, kot tudi pri osnovnošolcih in srednješolcih. Tečaj je potekal predvsem na prostem, v muzejih, gradovih, zgodovinskih znamenitostih in tudi v parkih. Vse predstavljene tehnike smo tudi preizkusili. Naučili sva se uporabo več aplikacij, uporabljali bova PlantNet in CrosswordMaster. Predstavili so nam ciprski šolski sistem. Bilo je zelo zanimivo.
V skupini nas je bilo 9 iz različnih držav Evrope (iz Nemčije, Nizozemske, Portugalske, Romunije in Slovenije). V popoldanskih delavnicah smo udeleženci predstavili svoje države, mesta, šole, šolske sisteme, pa tudi primere dobre prakse. Diskutirali smo o poteku učnih ur, o težavah s katerimi se srečujemo …
Znanja in izkušnje, ki sva jih pridobili na strukturiranem tečaju bova uporabili pri izvedbi strokovnega modula v 4. letniku programa Predšolska vzgoja (Tuj jezik za otroke) in pri poučevanju tujega jezika v programu gimnazije in predšolske vzgoje.
Udeležba na strukturiranem tečaju je bila izjemna izkušnja, kjer sva se naučili veliko novega, kar nama bo koristilo na najini nadaljnji poklicni poti. Obenem pa  sva spoznali nove ljudi in stkali nova prijateljstva. Upava, da nama bo uspelo, zaradi teh stikov, ki sva jih navezali izpeljati tudi mobilnost za dijake k najinim novim prijateljem na Portugalsko ali pa v Romunijo.
Erasmus strukturirani tečaji so izvrstna priložnost za osebno rast, za spoznavanje novih načinov poučevanje in pridobivanje novih izkušenj. Priporočava jih vsem, ki si želijo širiti svoja obzorja.

mag. Tina Purg Skrbinšek in Mateja Šebart, prof.